تهران- خیابان امیر کبیر- ناظم الاطباء جنوبی – بلوک ۶ شرقی – پلاک ۸۲ تلفن:۱۷ ۰۴ ۹۴ ۳۳ ۰۲۱

ceramic-blanket-migfull.com_.jpg

پتوی سرامیکی چیست و ویژگیها و کاربردهای آن کدامست؟

پتوی سرامیکی (Ceramic Blanket)

پتوی سرامیکی یکی از انواع محصولات نسوز ، انعطاف پذیر و عایق است. این محصول از الیاف سرامیک فلّه ساخته می شود. پتوی نسوز سرامیکی پس از تولید درجریان مجموعه عملیات مداومی  بدون استفاده ازچسب و یا  هرگونه نگهدارنده ی دیگر تهیه می شود. استحکام این پتوها ازطریق ایجاد اتصالات مکانیکی داخلی (سوزنکاری)  تامین می شود. چنابچه بخواهیم این محصول را کاملا متناسب با سطح مورد نظر دربیاوریم و قالب شکل باشد باید آنرا با یک ابزار تیز مانند چاقو  برش دهیم.

ویژگیهای اصلی

کارشناسان  مقاومت حرارتی پتوی سرامیکی را درسه کلاس حرارتی ۱۲۶۰،  ۱۴۲۰ و  ۱۶۰۰ درجه ی سانتی گراد  برآورد کرده اند. این محصول توانایی مقاومت دربرابر انواع شوکهای حرارتی را داراست و درمقابل خوردگی احتمالی ناشی  اسید و قلیا نیز کاملاً مقاوم است.

از نظر ضخامت نیز این محصول درضخامتهای مختلف  ۶ میلی متر،  ۲۵ میلی متر، ۵۰ میلی متر ۱ و ۲  اینچ تولید می گردد که ممکن است هرکدام به نوعی مورد استفاده قرارگیرند .

پس می توان نتیجه گرفت که پتوهای سرامیکی دارای استحکام بسیار بالا ، وزن سبک و مقاومت حرارتی بسیارخوبی  می باشند. همچنین برش آسان ،  مقاومت دربرابر خوردگی شیمیایی و جریان هوای داغ، فاقد آزبست بودن و ذخیره حرارتی پایین از دیگر ویژگیهای این محصول در بین سایر مواد نسوز  است.امروزه جهت بهینه کردن امور مربوط به صنایع گوناگون، از این محصول بسیار استفاده می شود.

 

موارد کاربرد پتوی سرامیکی

پتوی سرامیکی در صنایع گوناگون از جمله صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی و همچنین صنعت کاشی سرامیک و صنعت شیشه و … بسیار پرکاربردمی باشد. ضمنا این محصول  مفید حال بسیاری از صنعتگران می باشد . به عنوان نمونه می توان  چند مصداق زیر را از موارد پرکاربرد پتوی سرامیکی برشمرد.۱

۱- عایق کاری اجاقهای چوبی، اجاق های پیتزا، کوره های صنعتی

۲- آسترکاری کوره های ذوب و کوره های نگهدارنده

۳- عایق کاری اطراف مشعل ها

۴- عایق کاری قالب ها و پاتیل های ریخته گری

۵- درزبندی حرارتی و اتصالات انبساطی

۶- فیلتراسیون و جداسازی در صنایع شیمیایی

 

تاریخ :

دسامبر 18, 2018

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

تماس باما