تهران- خیابان امیر کبیر- ناظم الاطباء جنوبی – بلوک ۶ شرقی – پلاک ۸۲ تلفن:۱۷ ۰۴ ۹۴ ۳۳ ۰۲۱

Asbestos-Round-Rope-DustDust-Free.jpg

نخ نسوز آزبست چیست؟ویژگی و انواع و کاربردهای آن کدامست؟

نخ نسوز آزبست Asbestos Rope

نخ نسوز آزبست، یکی از مهمترین منسوجات در دسته ی مواد نسوز است. این محصول را با نام نخ کانال کولر نیز می شناسند. این محصول عموما درصنایع ماشین آلات سنگین در فرآیندهای عایق کاری لوله ها آب بندی دیگها و شیرهای انفجار مورد استفاده قرار میگیرد.

صنعتگران پیشکسوت گواهی می دهند که نخ نسوز آزبست  یکی از قدیمی ترین نخ های نسوز است .این محصول تاکنون توانسته است در صنایع مختلف به بشر کمک کند تا بهتر به برخی از اهداف خود نائل آید.

تولید آزبست نسوز بنابر یک توافقنامه ی جهانی مبتنی برسلامتی به میزان محدودی برای هرسال صورت می پذیرد.  نخ نسوز آزبست از الیاف بسیار مرغوب و بلند آزبست با مقاطع گرد و چهارگوش تهیه می شود. برهمین اساس  این محصول دارای انواع و اقسامی است که هرکدام از آنها ویژگیها و کاربردهای خود را دارا می باشند.

مهمترین ویژگی این محصول چیست؟

کارشناسان معتقدند مهمترین ویژگی این محصول را باید عمر زیاد و دوام و بقای آن در حین مصرف در شرایط مختلف دانست.درحقیقت این نوع محصول نسبتاً به طور گسترده ای به نگهداری کم هزینه و راندمان بالا و بازده سازگارتر شناخته شده است.

 

انواع نخ نسوز آزبست:

۱- نخ نسوز آزبست گرد

نخ نسوز آزبست گرد از الیاف بلند مرغوب آزبست نسوز تهیه شده و به صورت گرد تابیده می شود. این نخ به نام طناب گرد آزبستی نیز شناخته می شود.این محصول را می توان یکی از قدیمی ترین عایق های حرارتی و پرکاربردترین آنها به شمارآورد.

نخ نسوز آزبست گرد خود به دونوع  بدون غبار و غبار دارد تقسیم می شود (Asbestos Round Rope Dust/Dust Free)

امروزه به منظور جلوگیری از مضرات آزبست، به وسیله ی تفلون این نخ را می پوشانند تا گرد و غبار آن درمحیط معلق نشود. این عمل نخ نسوز آزبست غباردار را به بدون غبار آن تبدیل می نماید. به جهت استفاده از تلفون در ساختار این محصول ، آنرا با نام نخ تفلونی نیز می شناسند. با توجه به مضرات آزبست، نوع بدون غبار این نخ بیشتر کاربرد دارد.

تحمل حرارتی طناب گرد بدون غبار چقدر است؟

تحمل حرارتی نوع بدون غبار این محصول بین ۲۵۰ تا ۵۵۰ درجه سانتی گراد می باشد.
سایزهای قابل دسترس این نوع نخ نسوز از ۴ تا ۵۰ میلی متر می باشد. گروه صنعتی متحد آماده است تا نیازها و سفارشات شما را به سرعت تامین نماید.

 

اصلی ترین کاربردهای این محصول:

۱- جهت درزگیری در شکاف بین دیگ های بخار

این محصول در بسیاری از موارد برای درزگیری شکافهای دیگهای بخار بسیار مناسب است چراکه مشتقات آزبست تحمل حرارتی بسیار بالایی دارند.

 

۲-عایق بسیار مناسب برای جلوگیری از نشت گاز

می توان گفت یکی از مناسبترین گزینه ها برای اینکه بتوان با آن از نشت گاز به خوبی جلوگیری نمود همین محصول است.

 

۳- عایق حرارتی مناسب برای انواع لوله ها و فلنج ها

با توجه به تحمل حرارتی که این محصول دارد و در دماهای بالا تمامی خواص خود را به خوبی حفظ می نماید برای عایق در مقابل حرارت بسیار عالیست.

 

۴- عایق حرارتی در سیستم های هدایت گرما

کاربرد نخ نسوز آزبست

 

 

۲- نخ نسوز آزبست چهارگوش

نوع چهارگوش این محصول از الیافی از آزبست که مرغوب به شمار می رود و در نهایت سطح مقطع چهارگوش را برای آن رقم می زند بافته میشود. این نخ نیز با همان روش نمونه ی ذکرشده ی قبلی به صورت بدون غبار درمی آید. هدف اصلی از این کار جلوگیری از مضرات زیاد آزبست به سلامتی انسان است. برهمین اساس استفاده ی بیشتر از نمونه ی بدون غبار آن توصیه شده است.

بنابراین نخ نسوز آزبست چهارگوش نیز خود در دونوع بدون غبار و غباردار / (Asbestose Square Rope Dust or Dust Free) به تولید می رسد.

 

تحمل حرارتی نوع چهارگوش این محصول تا چند درجه است؟

تحمل حرارتی این نوع نخ نسوز بسیار مطلوب است و نیاز صنعتگران را به خوبی برآورده می سازد. متخصصان مجرب قابلیت تحمل دمای نوع بدون غبار آن را بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ درجه ی سانتی گراد برآورد نموده اند. یافته ها نشان می دهد تحمل حرارتی نوع غباردار آن نیز بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ درجه سانتی گراد می باشد.

سایز قابل دسترس این نوع نخ نسوز آزبست نیز از ۳×۳ میلی متر الی ۵۰×۵۰ میلی متر است.

موارد کاربرد کلیدی  :

– استفاده ویژه جهت انواع فلنج ها

– مصرف فراوان در انواع شیرآلات

– استفاده به طور خاص به منظور درزگیری انواع دیگ های بخار

 

تاریخ :

فوریه 23, 2020

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

تماس باما