تهران- خیابان امیر کبیر- ناظم الاطباء جنوبی – بلوک ۶ شرقی – پلاک ۸۲ تلفن:۱۷ ۰۴ ۹۴ ۳۳ ۰۲۱

asbestos-millboard-sheetT3.jpg

ورق نسوز آزبست چیست؟ ویژگیهای اصلی و کاربردهای آن کدامست؟

ورق نسوز آزبست ( Asbestos Millboard Sheet )

ورق نسوز آزبست یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین مواد نسوز به شمار می رود. این نوع ورق را با نامهای دیگری همچون مقوای نسوز و ورق واشر آزبست نیز می شناسند.دربین نامهای مختلف آن، ورق نسوز آزبست بیشتر مرسوم است.این نوع ورق نسوز، هنوز بسیار پرطرفداراست.

آزبست پس از گذشت نیم قرن همچنان یکی از پرکاربردترین محصولات نسوز است. امروزه بعد از اثبات مضراتی که آزبست برای سلامت و محیط زیست دارد بایستی از مواد نسوز دیگری همچون فایبرگلاس ویا سرامیک استفاده نمود. این توصیه از طرف محققین حوزه ی ایمنی درصنعت می باشد.

ساختار :

ورق نسوز آزبست، از ترکیبات پودر آزبست با خلوص ۹۸ درصد و رزین و چسب بدست می آید. البته درساختار بعضی از این ورقها به جای بافت کاغذی از سیمان استفاده می شود. بدیهی است اینچنین انتخابی در ابتدا به نوع مصرف و محیط مورد نظر برای استفاده بستگی دارد.

تحمل حرارتی :

ورق نسوز آزبست قادر به تحمل حرارتی تا حدود ۷۰۰ درجه سانتی گراد می باشد. برخی از کارشناسان حد واقعی تحمل حرارتی این ورق نسوز را تا ۴۵۰ درجه سانتی گراد می دانند. تحمل حرارتی ورق نسوز آزبست، موجب شده است تا موارد استفاده از آن افزایش پیدا کند.

این محصول برای عایق کاری های الکتریکی بیش از ۱۰۰۰ وات بسیار مناسب است.  چراکه دما در آن به بیش از ۳۰۰ درجه ی سانتی گراد می رسد که حرارت بالایی محسوب می شود.

ویژگیهای اصلی ورق نسوز آزبست:

این ورق نسوز دارای ویژگیها و خصوصیات متعددی است که اصلی ترین آنها به شرح زیر است.

۱- انعطاف پذیری عالی

۲- تحمل سایش و کشش مناسب در شرایط مختلف

۳- عملکرد بسیارمناسب درشرایط حرارتی خاص مانند روغن داغ یا قیرمذاب

ورق نسوز آزبست

 

کاربردها :

این ورق از سالهای دور استفاده های متنوع و فراوانی داشته است . این مهم در حدی است که تمام واشرهای بدست آمده از موتورخانه های قدیمی از این جنس بوده است . ما دراینجا به کاربردهای اصلی  اشاره می کنیم :

۱- استفاده به عنوان عایق حرارتی در سیستمهای صنعتی، اداری و مسکونی

۲- استفاده به عنوان نگهدارنده ی مقاوم در برابر آتش و گرمای شدید

۳- استفاده به عنوان پشتیبان برای سایر سیستمهای عایق کاری

۴- عایق بسیار مناسب جهت روی انواع دریچه

۵- عایق محافظ بسیار مناسب جهت جلوگیری از پخش شدن ذرات حاصل از جوشکاری

۶- عایق مناسب جریان الکتریسیته در تجهیزات و وسایل الکترونیکی

کاربردهای ورق نسوز آزبست

این ورق درصنایعی مانند فولاد و آلومینیوم که به صورت مستقیم با شعله های آتش ارتباط دارند نیز برای استفاده مناسب است. براساس قابلیتهایی که این ورق دارد می توان ازآن در ریخته گری، شیشه سازی و کوره های ذوب القایی نیز بهره برد.

 

گروه صنعتی متّحد آماده است تا تمامی نیازهای سفارش دهندگان خودرا به نحو احسن برآورده سازد. این گروه همواره تلاش نموده است تا رضایت هرچه بیشتر مشتریان عزیز خود را جلب . گروه صنعتی متّحد ترکیب ایده آلی را از خدمات فردی و کیفیّت محصول به مراجعه کنندگان و سفارش دهندگان خود ارائه می نماید.

دسته بندی :

ورق نسوز

تاریخ :

فوریه 22, 2020

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*

تماس باما